Załóż indywidualne konto na stronie i zyskaj dostęp do dodatkowych materiałów dostępnych tylko dla osób zarejestrowanych
zamknij
Blog: Zdrowie
10/05/2018
Czemu nie mogę schudnąć?
Bardzo często w swojej pracy spotykam osoby, które na mimo usilnych prób odchudzania nie uzyskują pożądanych efektów. Niejednokrotnie sprowadza się to do stosowania dziesiątek różnego rodzaju diet, oczywiście bezskutecznie. Finalnie kończy się to frustracją, odrzuceniem zdrowych nawyków i poddaniem się. Zostaje jednak pytanie, czemu nie mogę schudnąć?
Kategoria: Zdrowie
01/05/2018
Jak mądrze zacząć?
Zacząć jest łatwo, wytrwać znacznie ciężej. Dlaczego? Problemem jest nieumiejętne planowanie i startowanie ze zbyt wysokiego progu. Chcemy trenować jak zawodowcy, wyglądać jak gwiazdy sportu.
Kategoria: Zdrowie
01/05/2018
Kawa - Warto spożywać! Przeczytaj dlaczego:)
Mamy obecnie powszechną nagonkę na kawę. Wielu trenerów żywieniowych stara się wykluczać kawę z codziennej „rutyny” swoich podopiecznych mocno demonizując jej rolę, ściągając ją niemalże do pułapu odpowiedzialnej za całe zło tego świata… Osobiście bardzo cenię sobie ten napój, a także pozytywne wartości jakie posiada oraz wnosi w naszą codzienność. Poniżej kilka cennych właściwości jakie posiada kawa.
Kategoria: Zdrowie
27/03/2018
JAK USPRAWNIĆ PROCESY MYŚLOWE?
Pisałem już o niwelowaniu stanu przemęczenia – teraz pora na rozwinięcie tematu i kilka #TIP’ów jak wspomóc PRACĘ MÓZGU, SKUPIENIE i ZAPAMIĘTYWANIE.
Kategoria: Zdrowie
27/03/2018
CO ZROBIĆ, GDY JESTEŚMY PRZEMĘCZENI??
Temat ten kieruję zarówno do osób trenujących, jak i biernych fizycznie, ponieważ problem przemęczenia dotyczy każdego z nas. Stan przemęczenia NIE JEST CZYMŚ NORMALNYM ani czymś, do czego trzeba się przyzwyczaić, pracując na co dzień. Mogę śmiało stwierdzić, że większość osób, którym pomagam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki i poprawie zdrowia, potrzebuje najpierw wsparcia w poprawie samopoczucia, regulacji pracy układu nerwowego.
Kategoria: Zdrowie
14/03/2018
INSULINOOPORNOŚĆ
Insulina to hormon wytwarzany przez wyspy beta w trzustce. Jej głównym zadaniem w naszym organizmie jest regulowanie w krwioobiegu metabolizmu glukozy. Trzustka wydziela insulinę w momencie, kiedy poziom cukru w krwioobiegu wzrasta (głównie w okresie poposiłkowym). W tym przypadku jej rola polega na umiejscowieniu glukozy w naszych tkankach (mięśnie, wątroba, mózg i inne organy oraz komórki w naszym ciele), aby pozbyć się nadmiaru glukozy we krwi i dostarczyć energię.
Kategoria: Zdrowie
23/01/2018
WSPOMÓŻ SWÓJ METABOLIZM
Poziom metabolizmu upada, gdy jesteśmy w stanie niezapewnienia popytu na energie, nasz organizm zwalnia jej wytwarzanie. Na niskich kaloriach nie ma szansy odbudować procesów przemian energii. Wejdź na dodatni bilans, by dać swoim mitochondriom nadwyżkę surowca do wytwarzania energii i sygnał o nadpodaży jedzenia (bezpieczny poziom energetyczny dostarczany z zewnątrz).
Kategoria: Zdrowie
15/01/2018
NIEDOBÓR SNU I JEGO WPŁYW NA NASZE ZDROWIE
Oczywiście wagi snu nie trzeba tłumaczyć, ale warto wyjaśnić czemu nam – osobom aktywnym powinno szczególnie zależeć by utrzymać właściwą ilość snu.
Kategoria: Zdrowie
10/01/2018
Kortyzol – problem XXI wieku
Pamiętać jednak musimy, że problem kortyzolu, jak to przyjęło się uważać nie tkwi w samym kortyzolu, który to de facto ma niezbędnie i zbawienne dla naszego organizmu działanie. Pozwala nam min. Wybudzać nas ze snu, przeciwdziałać stanom zapalnym, stabilizować poziom cukru we krwi.
Kategoria: Zdrowie
08/01/2018
EFEKT JOJO
Zmora wielu (najczęściej) kobiet po drastycznym odchudzaniu. Efekt jojo to nic innego jak drastyczne nabieranie masy ciała (często rzędu kilku kg w przeciągu miesiąca), najczęściej towarzyszy temu skrajne „opuchnięcie”, ogromna retencja wody, a także drastycznie słabe samopoczucie. Niestety musimy zrozumieć jedna podstawowa rzecz – to naturalny odzew organizmu, który niejako broni się przed ŚMIERCIĄ GŁODOWĄ!!!
Kategoria: Zdrowie
25/10/2017
Tipy Redukcyjne#7 Jak mądrze zacząć? Kilka słów o badaniach i analizie stanu organizmu
Zanim przeczytasz tę część, zapoznaj się z poprzednimi – w ten sposób łatwiej będzie Ci zrozumieć wszystko, co mam do przekazania. Redukcja tylko wydaje się prostym ograniczeniem ilości jedzenia, które powoduje, że łatwo chudniemy. Jeśli zależy nam na zdrowiu, wypracowaniu sylwetki oraz utrzymaniu masy mięśniowej, warto rozłożyć ten proces na wiele elementów. Ważny jest tutaj mądry i zindywidualizowany plan.
Kategoria: Zdrowie
20/10/2017
Tipy Redukcyjne#6 Wyjście z redukcji
Pisałem jak planować żywienie i całe spektrum działań związanych z redukowaniem tkanki tłuszczowej. Teraz warto omówić jak należy przeprowadzić proces, który kolokwialnie nazywany jest „wyjściem z redukcji” – tak, by utrzymać ciężko wypracowaną sylwetkę.
Kategoria: Zdrowie
16/09/2017
Załamanie Metaboliczne
W poprzednim artykule z cyklu „Udana Redukcja – co musisz wiedzieć” (nr 13/2017 Body Challenge) opisałem założenia treningowe, które będą wspomagały poprawną redukcję masy ciała. Oczywiście jak podkreśliłem wielokrotnie, samo pojęcie „trening redukcyjny, a trening wspomagający redukcję” są często źle interpretowane i warto zwrócić uwagę na ich dokładny sens. Ale dość o treningu, zakładam, iż mamy zrozumiany wpływ treningu na pobudzenie czynników odpowiedzialnych za redukcję tkanki tłuszczowej i maksymalizację utrzymania tkanki mięśniowej (bo przecież na tym nam zależy), a także jego wpływ na odpowiedź metaboliczną.
Kategoria: Zdrowie
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.