Załóż indywidualne konto na stronie i zyskaj dostęp do dodatkowych materiałów dostępnych tylko dla osób zarejestrowanych
zamknij
Blog: Trening
01/05/2018
Rekompozycja ciała – Fakty i Mity
W swojej pracy bardzo często spotykam się z hasłem rekompozycji ciała w kontekście poprawy stanu sylwetki. Stan ten niejednokrotnie uznawany jest za swego rodzaju „chwyt reklamowy” trenerów, obrazujący ich wyjątkową wiedzę, a także jakość pracy z podopiecznymi. Finalnie przekłada się na diametralną zmianę jakości naszego ciała – czyli rekompozycję. W wolnym tłumaczeniu po prostu „zmianę kompozycji”.
Kategoria: Trening
28/10/2019
Wykroki
WYKROKI - JAK WŁAŚCIWIE WYKONAĆ? ANALIZA RUCHU
Kategoria: Trening
26/07/2018
Czemu nie mogę zbudować mięśni?
Wiele mówi się o redukcji, ale niejednokrotnie zapominamy, że proces nadbudowy naszego ciała, tkanki mięśniowej jest procesem równie skomplikowanym (jak nie trudniejszym niejednokrotnie) niż proces ogólnie pojętego „odchudzania”. Ostatnio wielokrotnie dostaje prośby o porady, które sprowadzają się do pytania „Co zrobić by zbudować efektywnie mięśnie” Pozwólcie, że odpowiem z innej stony i wytłumaczę kilka błędów jakie popełnia 90% użytkowników siłowni, przez co nie notuje właściwych efektów w rozbudowie masy mięśniowej.
Kategoria: Trening
27/03/2018
Zakres powtórzeń w treningu siłowym a hipertrofia mięśniowa
Zakres powtórzeń w ćwiczeniach to element niejednokrotnie pomijany, zwłaszcza u osób początkujących, które dobierają ciężar do treningu nieco z przypadku, robiąc do tego powtórzenia w myśl zasady „ile się uda danym ciężarem”. A co gdybym powiedział, że zakres powtórzeń stanowi jeden z NAJWAŻNIEJSZYCH elementów Twojego planu treningowego, który właściwie warunkuje to, czy zmusisz swoje mięśnie do pracy, progresu i rozwoju?
Kategoria: Trening
14/03/2018
Efektywny trening mięśni grzbietu
Mięśnie grzbietu stanowią jedną z największych grup mięśniowych w ciele człowieka. Możemy je podzielić na dwa typy: głębokie i powierzchowne. Ponieważ w kontekście treningu większe znaczenie mają dla nas te powierzchowne, to na nich skupię się mocniej podczas omawiania anatomii w celu efektywniejszego ich zaangażowania.
Kategoria: Trening
06/01/2018
Czy trening cardio jest zły? Czy może warty stosowania?
W dobie ciągłych sporów na temat treningu cardio warto byłoby szerzej przyjrzeć się zagadnieniu i odpowiedzieć sobie na pytanie jak wygląda to od strony „kuchni” a mam tu na myśli reakcje naszego organizmu na ten rodzaj wysiłku.Coraz częściej spotykam się z opiniami, że trening aerobowy jest najgorszym złem, coraz częściej widzę opinie trenerów, które mocno demonizują ten rodzaj treningu/aktywności. Coraz częściej widzę, że żyjemy w czasach skrajności…
Kategoria: Trening
12/10/2017
Efektywny trening barków
Rodzaj ćwiczeń, częstotliwość treningów, stosowanie skutecznych metod treningowych oraz unikanie typowych błędów – wszystkie te aspekty odgrywają ważną rolę w procesie budowy muskulatury. Profesjonalny trening wymaga także poznania podstaw z zakresu anatomii i fizjologii pracy mięśni.
Kategoria: Trening
27/09/2017
Tipy Redukcyjne#2 Jak zachować siłę w trakcie i po redukcji?
Maksymalizacja efektów poprzez właściwy dobór metody treningowej to bardzo ważna kwestia. Nie można jednak pominąć problematycznego tematu jakim jest UTRZYMANIE SIŁY NA REDUKCJI. Na szczęście i na to istnieje skuteczny sposób.
Kategoria: Trening
08/09/2017
Tipy Redukcyjne#1 Trening na redukcji
Weź pod uwagę, że na etapie redukcji Twój metabolizm dąży do zwolnienia obrotów. To „poprawne ekonomicznie” zachowanie Twoich mitochondriów – dostajemy mało energii, więc spowalniane jest jej zużycie, co możemy określić jako „tryb oszczędzania”. Taki odzew organizmu nie jest dla nas dobry, bo dąży do mniejszego lub większego załamania metabolicznego, co skutkuje znacznym spowolnieniem spalania tkanki tłuszczowej.
Kategoria: Trening
19/07/2017
Efektywny trening klatki piersiowej - co warto wiedzieć ten temat?
Rodzaj ćwiczeń, częstotliwość treningów, stosowanie skutecznych metod treningowych oraz unikanie typowych błędów – wszystkie te aspekty odgrywają ważną rolę w procesie budowy muskulatury. Profesjonalny trening wymaga także poznania podstaw z zakresu anatomii i fizjologii pracy mięśni. Jakie to ma znaczenie? Otóż zrozumienie kilku prostych faktów dotyczących włókien mięśniowych oraz funkcji przez nie spełnianych umożliwia wykorzystanie tej wiedzy w praktyce.
Kategoria: Trening
07/12/2016
TRENING TRICEPSA
Po 3 artykułach dotyczących dużych partii mięśniowych, dziś czas by rozłożyć na czynniki pierwsze jedną z mniejszych partii– triceps. Mniejszą, ale nie mniej znaczącą, bo jak zapewne wiecie jest to partia, która bardzo mocno uczestniczy jako „wspomaganie” przy pracy klatki piersiowej i barków. Co w takim razie powinniśmy zrobić by, efektywność treningu naszych tricepsów była większa? Zapraszam do zapoznania się z moimi radami, które zapewne poprawią jakość waszego treningu
Kategoria: Trening
24/05/2016
TRENING INTUICYJNY. WYŻSZY STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA TRENINGOWEGO, CZY PÓJŚCIE NA ŁATWIZNĘ?
Dziś chciałbym poruszyć temat treningu, a raczej wg mnie najczęściej popełnianego błędu, nie tyle na samym treningu lecz tyczącego się złego jego wykonania, a raczej samego planowania treningowego. Nie będę rozwodził się w kwestii jaka jest rola treningu przy kształtowaniu sylwetki i myślę, ze krótkie zdanie wystarczy: Trening ma być odpowiednim bodźcem dla naszego organizmu, który ma nakierować nasze ciało (tu mięśnie) na właściwe tory rozwoju.
Kategoria: Trening
19/01/2016
EFEKTYWNY TRENING NÓG CZ.2 - TYLNA TAŚMA
Bardzo ważny, jak nie priorytetowy element – tylna taśma. Często bagatelizowana, często pomijana, a tak naprawdę zasługue na oddzielną jednostkę treningową, ponieważ siła naszej tylnej taśmy w dużej mierze daje możliwość do rozwoju całej naszej sylwetki. Mocne nogi, mocne plecy, mocna klatka? Nie zbudujemy, gdy ten element kuleje!
Kategoria: Trening
11/01/2016
ĆWICZENIA NA NOGI CZ. 1 - OGÓLNY TRENING NÓG
Poznaj zasady efektywnego treningu na nogi. Dowiedz się, jak ćwiczyć nogi, aby maksymalnie wykorzystać pracę mięśni i osiągnąć najlepsze efekty. Na koniec (a właściwie jako wisienkę na torcie) moich rozważań treningowych zostawiłem moje wskazówki dotyczące ćwiczeń na nogi. Opisane jako ostatnie, ale nie najmniej priorytetowe. Pokuszę się nawet o nadanie im miana najważniejszych!
Kategoria: Trening
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.